En Uygun Kombi Bakımı Hizmeti

Uzun yıllardır siz değerli müşterilerimize hizmet veren markamız siz değerli müşterilerimizin mağduriyetini gidermek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 7 gün 24 saat kesintisiz bir şekilde bizlerden kombi bakım hizmeti alabilirsiniz.

Kombi Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Sizlerin de bildiği gibi “Kombi” kullanan sayısı günümüz şartları altında o kadar fazlalaştı ki, hemen hemen bütün evler kombi kullanıyor diyebiliriz günümüz şartları içerisinde. Bu içeriğimiz sizlere kombi bakımı hakkında detaylı incelemede bulunduğumuz bütün incelikleri hakkında rehber niteliğinde olacaktır.

Kombi Nedir?

Kombi Bakımı

Kısaca tanımlayacak olursak; doğal gaz kullanan evde suyu sıcaklığını ve ısının derecesini ayarlayan, eve gelen doğal gazın ne kadar tüketip ne kadar kullanacağınızı manuel olarak ayarlayabileceğiniz cihazlara denmektedir. Bu cihazların tercih edilme sebeplerinden birisine ise çok yer kaplamayan ve ekonomik olarak uygun olması diyebiliriz. Kombiler teknolojinin gelişmesine bağlı olarak birçok türde piyasaya sürülüp kullanıcının beğenisine sunulmaktadır.

Kombi Çeşitleri

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bilgiye istinaden, günümüzde kullanılabilen üç çeşit kombi türü bulunmaktadır. Bunlar ise sırasıyla;

 • Yoğuşmalı kombi
 • Hermatik kombi (en çok tercih edilen)
 • Bacalı kombi

Olarak çalışma stillerine ve fiyatlarına göre bu şekilde sırtlandırılmıştır. Şimdi ise bu kombi türlerinin özelliklerinden ve çalışma prensiplerinden kısaca bahsedelim.

Yoğuşmalı Kombi Bakımı

Yoğuşma özelliği olan kombiler hermatik kombilerin farklı bir türüdür. İsminden de anlayabileceğiniz üzere yoğuşma, su buharının kombi içerisindeki yoğuşmasından elde edilen enerjiyi kullanarak, kombinin daha sağlıklı çalışmasına sebep olmaktadır. Bu kombiler ile ilgili günümüzde karşılaştığımız en çok yanlışlardan birisi de kombinin bir gazı iki defa yaktığı sanılıyor olmasıdır. Zannedilen olayın sebebi ise yanma tepkimesinden çıkan su buharı dışarı atılmadan hemen önce içerisinde barındırdığı ısı enerjisinden bir kez daha kullanmaktadır. Buna bağlı olarak kombiye verilen isim de bu olay üzerinden gerçekleşmiştir.

Ülkemizde en çok tercih edilen kombiler arasındadır. Ek olarak bir bilgi paylaşacak olursak yoğuşmalı kombilerin 7 gün 24 saat İstanbul geneli hizmeti de bulunuyor. Dilediğiniz zaman internet üzerinden bu hizmete erişebilmeniz de mümkün.

Bacalı Kombi Bakımı

İsminden de anlayacağınız üzere, üzerinde baca bağlantısı veya eklentisi bulunduran kombilere verilen genel isimdir. Çalışma prensibi ise diğer kombi türlerine benzer bir şekildedir. Gazın yanması esnasında kombi için gerekli olan oksijeni içerisinden alırlar bu işlemin ardından meydana gelen atık gazları ise bacaları sayesinde içeriden uzaklaştırırlar. Bacalı kombi aldığınızda dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan bir tanesi ise bacasının sızdırmıyor olması ve bu malzemeye uygun bir madde ile üretilmiş olmasıdır.

Hermatik Kombi Bakımı

Bu kombiyi kullanacaksanız eğer sadece ülkemiz sınırları içerisinde en çok satan özelliğini bardındırdığı için bile satın alabilirsiniz. Çalışma prensibi ise bacalı kombiler ile ortak diyebileceğimiz şekildedir. Yakma için gerekli materyal olan oksijeni üzerinde barındırdığı baca vasıtası ile alıp, yanma sonucu oluşan gereksiz gazları ise bacası vasıtası ile dışarı atarlar. Balkonlarımızda, mutfaklarımızda gördüğünüz kombiler hermatik kombilerdir. Yoğuşmalı kombiye göre daha basit bir sistemi üzerinde barındırması sebebiyle, bu kombilere göre ekonomik açıdan daha ucuzdurlar. Daha çok sıcak iklime sahip olan kesimde yaşayan insanlar yoğuşmalı kombiye göre daha fazla kullanmaktadır.

Kombi Bakımları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bu bu cihazların da her teknolojik cihazda olduğu gibi bakımları olmaktadır. Uzmanlara göre yılda bir defa kombinize bakım yaptırmanız hem maddi açıdan hem de sağlık açısından faydalı olacaktır. Kombi bakımı kombinizin ömrünü uzatmakla kalmayıp, evinize gelen doğal gaz faturasının da düşük gelmesine katkı sağlar.

 • Bakım yapmadan önce sıcak suyunuzu, ve kaloriferinizin yanma durumunu kontrol etmeniz gerek.
 • Bu işlem bittikten sonra kombinizin içerisinde bulunan suyun sızdırma kontrolleri yapılır.
 • Sızdırma kontrolünden sonraki en önemli kontrol kombinin içerisinde bulunan tozun arındırılmasıdır.
 • Kontrol yapılırken kombiye bağlı olan elektrik tesisatları kontrol edilmelidir.
 • Kombinizin bacasında bulunan fan kontrol edilir, kirli ise kirden arındırılır.
 • Kombinizin mevcut suyu boşaldıktan sonra genleşme tankı havası ölçülür.
 • Brülör içerisindeki kirler temizlenir, yanma haznesi temizlenir.
 • Cihazınızın tipine göre içerisinde bulunan fan sökülerek temizlenir.
 • Gaz ayarı yapılır, kontrolleri sağlanır.
 • Kombinin hemen alt kısmında bulunan “kalorifer filtresi” yerinden çıkarılır temizlenir ve ardından yine yerine monte edilir.
 • En başta boşalttığınız su yeniden eklenir ve en önemlisi ise bar(basınç) seviyesi 1,5 e yükseltilir.
 • Cihaz çalıştırılıp test edilir.
 • Çalıştırılan konumlarda sorun olmaması taktirde güvenli bir şekilde kullanıcıya teslim edilir.

İstanbul genelinde siz değerli müşterilerimze 7 gün 24 saat kombi bakımı hizmeti vermekten mutluluk duyarız.