Kadıköy Kombi Servisi Evlerde, işyerlerinde, ortak kullanım alanlarında kullanılan kombiler, ihtiyaç duyulan sıcak su ve ortamı ısıtma görevi görür. Kış aylarında 7/24 saat ısıtma amaçlı kullanılan kombilerin, periyodik bakımları yapılmadığı takdirde kombilerin ısıtma performansı ve verimliliği düşer. Aynı zamanda kombi içerisindeki bileşenlerde biriken toz ve atıklar yüzünden kombi tam olarak işlevini yerine getirmediğinden, ısıtma için kullandığı enerji sarfiyatı fazla olacaktır. Bu durum özellikle kış aylarında yüksek fatura olarak cep yakacaktır.

Bazen ufak bir sorun basit bir müdahale ile çözülebilecekken, periyodik bakımların terk edilmesi ile birlikte bu sorunlar daha büyük hasarlara sebebiyet vererek arızalanma ile neticelenir. Basit müdahalelerle çözülecek sorunlara zamanında gerekli işlem yapılmadığı takdirde, kombinin bileşenlerinde oluşturacağı büyük arızalar kombiyi kullanılamaz hale getirebilmektedir. Bu durumlarla karşılaşmamak herhangi bir arıza durumu ortaya çıktığında ve periyodik bakım için zaman kaybetmeden Kadıköy kombi servisi müşteri hizmetlerimizle iletişime geçerek durumun tespiti için işlemleri başlatabilirsiniz.

Kombilerde Periyodik Bakımın Önemi ve Bakım Hangi Aralıklarla Yapılmalıdır?

Her elektronik cihazda olduğu gibi kombilerde, kullanıma bağlı olarak ve cihazın özelliğine göre zamanla performans ve verim düşüklüğü görülür. Performans ve verim düşüklüğü yüksek maliyet olarak kullanıcılarına dönüş yapar. Çoğu kullanıcı periyodik bakımları ihmal etmekte veya önemsememektedir. Hâlbuki periyodik bakımlar için harcanan masraf, bakım yapılmadığı zaman ortaya çıkacak masrafların yanında çok cüzi bir miktardır.

Kadıköy kombi servisi

Her 6 ayda bir kombilerin periyodik bakımlarının yapılması, özellikle de aktif olarak kullanıldığı kış ayları gelmeden önce bakımların yapılması gerekir. Kadıköy kombi servisi olarak uzman teknik personelimiz tarafından kombiyi oluşturan tüm parçaların tesisat bağlantıları kontrol edilerek gerekli temizlikler ve bakımlar yapılır. Böylece kombinin performansı ve verimliliği en üst seviye çıkarak düşük maliyetlerle ideal oranda ısıtma işlemi gerçekleştirilebilir.

Kadıköy Kombi Servisi Bakımın Sağladığı Faydalar

Sıcak su ihtiyacını karşılamak ve ortamı ısıtma görevi gören kombilerin gerekli periyodik bakımları yapıldığı takdirde aşağıda belirtilen avantajlar elde edilir. Kadıköy kombi servisi olarak müşterilerimizin bizimle irtibata geçmeleri halinde, en kısa sürede belirtilen adrese teknik personelimiz yönlendirilir. Teknik personelimiz kombide gerekli bakım ve onarım işlerini varsa arıza durumunu tespit ederek gerekli müdahaleler neticesinde kombi kullanıma hazır hale getirilir. Böylece aşağıda belirtilen birçok yararlı durum ortaya çıkacaktır.

 • Kullanılan kombinin performans değeri ve verimliliği yükselir.
 • Periyodik bakımlar neticesinde gerekli kontroller yapıldığından, ileride olası arıza durumlarının başlangıcı olan teknik sorunlar tespit edileceği için büyük arızaların önüne geçilmiş olunur.
 • Kombide gerekli bakımlar yapılması ile birlikte büyük arızaların oluşması engellendiğinden, arızaların oluşturacağı maliyetlerden kurtulmuş olunur. Bu durum kullanıcılar için büyük avantaj sağlayacaktır.
 • Performans değeri ve verimlilik, fabrika çıkışındaki ilk düzeye yükseleceğinden harcadığı enerji miktarı düşecek ve böylece kışın ortaya çıkacak olan yüksek maliyetlerden kurtulmuş olunur.
 • Kombinin kullanım ömrü artar.

Kombide bağlantı noktaları, bileşenleri ve elektrik-elektronik aksamları en önemli yerlerdir. Bu kısımlarda oluşacak arızalar, insan hayatına ve sağlığına zarar verecek problemleri oluşmasına neden olur. Bu yüzden tüm bu noktalar kontrol edilerek olası risk durumları ortadan kaldırılır.

Kadıköy Kombi Servisi Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadıköy kombi servisi olarak teknik personelimiz, kombilerde aşağıda belirtilen kontrolleri yaparlar. Her bir kontrol ve bakım artı olarak geri dönecektir. Bu bakımların ihmal edilmemesi, periyodik olarak yapılması önem arz eder.

 • Kombide su sızdırmazlık durumu, sıcak su bağlantıları ve kalorifer yanma durumu dikkatli bir şekilde kontrol edilir.
 • Elektrik bağlantı noktaları ve elektronik parçalar kontrol edilir ve temizlenir
 • Kombi baca fanı, genleşme tankı havası kontrol edilir, vana temizlenir ve basınç ayarı yapılır.
 • Brülör temizliği, yanma haznesinin temizliği yapılır. Ayrıca ateşleme mekanizması kontrol edilerek gerekli temizlikler yapılır. Üç yollu vana sökülür, temizlenir. Hermatik tipi kombilerde ise fan sökülerek temizlenir, gaz ayarı kontrolleri yapılır.

Kombi altından bağlantı elemanları içerisinde yer alan kalorifer filtresi temizlenir. Kombideki tüm su boşaltılarak yeni su eklenip, bar basıncı 1,5 olacak şekilde ayarlanır.

Kadıköy Kombi Servisi Kombilerde Bakım Ücretleri Ne Kadardır?

Performans, verimlilik ve kullanım ömrü ile doğrudan ilişkili olan bakımların yapılması, arıza tamiri, arızaların önceden tespit edilip büyük arızaların engellenmesi gibi durumlar için harcanacak maliyetler, cüzi bir miktardır. Gayet düşük fiyat teklifleri ile servis elemanlarımız; tüm bakımları, kontrolleri yapmakla birlikte varsa arızayı tamir ederler. Yapılacak tüm işlemler, garanti kapsamında güvenli bir şekilde yapılır. Gayet uygun fiyat teklifleri ile kombinizde gerekli bakım ve onarım işlemleri yapılarak ileride oluşabilecek zararların maliyetlerinden kurtulmuş olursunuz. Yapmanız gereken tek iş servisimizin müşteri hizmetleri numarası olan 444 5 316 numaralı telefondan bize ulaşmanızdır.

 • 19 MAYIS MAHALLESİ – Kadıköy Kombi Servisi
 • ACIBADEM MAHALLESİ – Kadıköy Kombi Servisi
 • BOSTANCI MAHALLESİ – Kadıköy Kombi Servisi
 • CADDEBOSTAN MAHALLESİ – Kadıköy Kombi Servisi
 • CAFERAĞA MAHALLESİ
 • DUMLUPINAR MAHALLESİ
 • EĞİTİM MAHALLESİ
 • ERENKÖY MAHALLESİ – Kadıköy Kombi Servisi