Beylikdüzü Kombi Servisi Evlerde, işyerlerinde, firmalarda, toplu kullanım alanlarında olmak üzere bulunduğu mekânı ısıtmak ve sıcak su ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılan kombiler, kullanım amacına bağlı olarak zamanla bakım gerektirir. Zamanla her elektronik cihazda olduğu gibi kombilerde de arıza durumu ortaya çıkabilmektedir. Bu durumda kombi servisleri devreye girerek, gerekli bakım ve tamir işlemlerini gerçekleştirmesi ile birlikte kombilerin performans ve verimliliği artar.

beylikdüzü kombi servisi

Beylikdüzü kombi servisi olarak tüm kombi markalarında, her bir kombinin teknik özelliklerini en iyi şekilde bilen personelimiz tarafından gerekli işlemler yapılarak kombilerin kullanım süreleri, performans düzeyi ve verimliliği artırılır.

Kombide Periyodik Bakımları Ne Zaman Yapılmalıdır?

Beylikdüzü Kombi Servisi Sıcak su, ısıtma işlevi gören kombiler; kullanıma bağlı olarak arıza durumuna geçebilmekte, performansı düşebilmekte ve verimliliği azalır. Bu durum daha fazla enerji tüketerek az verime sebebiyet vereceğinden hem yeterli düzeyde ısıtma işlemini gerçekleştirmez hem de yüksek enerji sarfiyatı nedeniyle yüksek maliyetler ortaya çıkacaktır.

Maddi olarak da kullanıcılara ek yük getirecektir. Özellikle kış aylarında mekânın ve ortamın ısıtılmasında aktif olarak kullanıldığından, kış ayları gelmeden periyodik bakımlarının yapılması zorunludur. Her 6 ayda bir özellikle de ısıtmaya ihtiyaç duyulan dönemlerden önce periyodik bakımlarının yapılması gerekir.

Beylikdüzü kombi servisi nitelikli personeli, işin ehli teknik personeli ile birlikte olası herhangi bir zarar söz konusu olduğunda bizimle iletişime geçmeniz halinde gerekli müdahaleler yapılarak arızaları giderilir ve periyodik bakımları yapılarak yıl boyunca sorunsuz bir şekilde kombinizi kullanma imkânı elde edebilirsiniz.

Beylikdüzü Kombi Servisi Periyodik Bakımın Önemi

Tüm elektronik cihazlarda olduğu gibi aktif olarak kullanılan kombilerinde periyodik bakımlarının yapılması zorunludur. Özellikle soğuk hava şartlarının yoğun olduğu kış aylarında, 7/24 saat çalışan kombiler, çalışma durumuna bağlı olarak bakım gerektirir. Periyodik bakımlar için ve arıza tespiti için Beylikdüzü kombi servisi ile iletişime geçmeniz halinde firmamız periyodik bakımları yapmakla birlikte cihazda arıza kontrolü de yapılarak ilerleyen dönemlerde oluşabilecek arızalar önlenir. Böylece hem kombinin kullanım ömrü uzayacak, hem de olası arızalara zamanında müdahale edildiğinden daha büyük arızalar oluşmayacaktır. Servisimiz tarafından kombilerde yapılan periyodik bakımlarda aşağıda belirtilen kontroller yapılır.

 • Kombiye bağlı sıcak su ve soğuk su tesisatları ile birlikte diğer bağlantı elemanlarında herhangi bir sızıntı olup olmadığı kontrol edilir. Böylece olası büyük sorunların önüne geçilmiş olunur.
 • Kombilerde kullanıma bağlı olarak zamanla cihaz içerisinde toz partikülleri ve diğer atıklar kombinin bileşenlerinde toplanacağından, tıkanıklık sorunu görülebilir. Bu tür sorunların oluşmaması için cihazda gerekli tıkanıklık kontrolleri yapılır. Cihaz içerisinde her detay, uzman teknik personelimiz tarafından incelenir.
 • Kombilerde ateşleme mekanizması olan brülör ve çakmak mekanizmaları dikkatli bir şekilde kontrol edilir. Çünkü ısıtmanın temeli olan bu parçalar son derece önemlidir.
 • Suyun ısıtma fonksiyonları ile ilgili olan üç yollu vana kontrolü yapılarak olası arızalar, daha önce tespit edilip daha büyük sorunların ortaya çıkması engellenir.

Kombide en önemli kontrollerden bir tanesi de gaz ayarıdır. Gaz ayarları kontrol edilerek kısmı güç ayarları ve ön yanma kısımlarında gerekli kontroller yapılır. Bunun dışında kombinin genelini etkileyen elektrik ve elektronik akamlar, titizlikle kontrol edilir. Son olarak baca bölümlerinin kontrolleri yapıldıktan sonra testler yapılarak işlem sonlandırılır.

Kombilerde En Sık Rastlanan Arızalar ve Nedenleri

Beylikdüzü Kombi Servisi Kombilerde en sık rastlanan sorunlardan bir tanesi kurulum hatalarıdır. Özellikle tesisat kaçakları, yanlış uygulama neticesinde boru çaplarının daraltılması, radyatör için kullanılan vanaların kaliteli olmaması, yanlış plastik boru kullanımı gibi hatalar yapılabilmektedir. Diğer bir arıza ise su basıncının yeterli olmaması nedeniyle kombinin çalışmaması veya verimsiz çalışmasıdır. Suyun basıncının ortalama, 1,5 buçuk bar olması önerilir. Bazı durumlarda tesisat kaynaklı su basıncı problemleri ortaya çıkabilmektedir.

Elektrik kesintileri ve voltaj değerindeki düzensizlikler de kombide arıza oluşmasının nedenlerindendir. Diğer sorunlar ise olumsuz hava koşulları ile doğrudan temas halinde olan açık bölgelere kombilerin montaj edilmesiyle birlikte kışın tesisat kısmında donma sorunu ortaya çıkar. Kombilerde bir diğer sorun ise tesisat suyunun kirlenmesi ve hermetik baca sistemi olan kombilerde tozlanma sorununun ortaya çıkmasıdır.

Beylikdüzü Kombi Servisimizin Hizmetleri

Kombilerde periyodik bakım için ve olası herhangi bir zarar söz konusu olduğunda Beylikdüzü kombi servisi müşteri hizmetlerimizle iletişime geçmeniz halinde teknik personelimiz zaman kaybetmeden en kısa sürede verilen adrese yönlendirilir. Personelimiz tarafından kombide gerekli bakım ve kontroller yapılır. Bu kontroller ve bakımlar neticesinde kombiler, uzun süre hiçbir sorun yaşamadan kullanma imkânı sağlar, cihazın performansı artar ve verimliliği yükselir.

Böylece düşük enerji sarfiyatı ile yüksek oranda verim sağlandığından cihazda ileride oluşabilecek arızaların önüne geçmek ile birlikte arızaların oluşturacağı masraflardan ve yakıt masraflarından kurtulmuş olursunuz. Servisimiz % 100 müşteri memnuniyetini ön planda tutarak cihaz için gerekli her türlü dikkat ve özeni göstererek hizmet vermektedir. Servisimiz ile iletişime geçebilmek için 444 5 316 numaralı hattan ulaşarak sorunları bildirebilirsiniz.

 • Adnan Kahveci Mahallesi. beylikdüzü kombi servisi
 • Barış Mahallesi. beylikdüzü kombi servisi
 • Büyükşehir Mahallesi.
 • Dereağzı Mahallesi.
 • Gürpınar Mahallesi. beylikdüzü kombi servisi
 • Kavaklı Mahallesi.
 • Marmara Mahallesi.
 • Sahil Mahallesi. kombi servisi